Dnes je piatok, 23.apríl 2021, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Začína sa jesenná časť 11. ročníka Bratislavských módnych dní

september 26, 2016 - 13:13
Jesenná časť najväčšej módnej udalosti na Slovensku - Bratislavských módnych dní sa tento rok rozrástla na 5 dní, z čoho 4 dni budú tvoriť prehliadky na dvoch miestach v Bratislave. Celkovo sa predstaví 37 dizajnérov a značiek zo Slovenska a zahraničia. Posledný deň BMD dní patrí už tradične worshopu s porotou.
Foto: 
Ramon Leško

Industriálna Refinery Gallery a stredoveký goticko- renesančný bývalý kostol Klarisiek sa stanú od 26. do 29. septembra miestom prezentácie slovenskej a zahraničnej módy. Prvé tri dni si hostia v priestoroch Refinery Gallery vychutnajú silné mená slovenskej módnej scény doplnené o hostí zo zahraničia.

tlacovka20160013.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na móle sa predstaví aj trojica návrhárov, ktorá pred niekoľkými dňami zažiarila na MQ VIENNA FASHION WEEK 2016 - Richard Rozbora, La Rena a Zuzana Haková. Okrem nich svoje aktuálne kolekcie na sezónu jeseň/zima predvedú aj Michaela Ľuptáková, Veronika Kostková, Lukáš Kimlička, Jana Jurčenko, Zlatica Hujbertová, Michael Kováčik, Jana Pištejová a ďalší.

Pozvanie na BMD prijala i česká návrhárka Taťána Kovaříková a už tradične bude mať na móle svoje miesto aj talianska značka luxusných kožušín Stefano Pellicceria.

Novinkou tejto série je aj pridanie ďalšieho dňa v novom priestore. Bývalý kostol Klarisiek bude vo štvrtok patriť finalistom projektu Nové tváre módnej scény a exkluzívnej kolekcii, ktorú špeciálne na tento večer pripravili Iveta Lederer a Robert Vrzala.

tlacovka20160083.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Zľava riaditeľka Bratislavských módnych dní Mária Reháková, marketingová manažérka Mercedes-Benz Ingrid Janečková, česká dizajnérka Taťána Kovaříková a umelec a dizajnér skla Achilleas Sdoukos

Počas všetkých štyroch dní sa o vlasy modeliek bude starať dlhoročný exkluzívny partner Salón DNJ s vlasovou kozmetikou Joico, make-up má tento rok na starosti značka Dermacol a jej tím vizážistov. Pre kolekciu Michaely Ľuptákovej pripravil Tomáš Vida aj špeciálny make-up na dotvorenie celkového looku.

Bratislavské módne dni sa najbližšie predstavia  12. októbra 2016 v secesných priestoroch Obecného domu v Prahe. Pozvaným hosťom výber svojej tvorby odprezentujú Lukáš Kimlička, La Rena, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Richard Rozbora/ROZBORA COUTURE,  Lelkalor, Jana Pištejová, Katie Q, IvanaRosová fashion group, Taťána Kovaříková a Alice Abraham. 

- - Inzercia - -